O mnie

Nazywam się Ewa Surowiec i jestem menedżerką pracy artystycznej, kuratorką i producentką wydarzeń z zakresu sztuk wizualnych, muzyki, teatru i filmu.

Ukończyłam studia kulturoznawcze o specjalizacji: estetyczne kształtowanie przestrzeni publicznej, pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą oraz podyplomowe studia niestacjonarne na kierunku: Zarządzanie kulturą.

Posiadam ponad dziesięcioletnie doświadczenie w pracy ze środowiskami twórców polskich i zagranicznych, a także kwalifikacje w zakresie fundraisingu potwierdzone zrealizowanymi projektami grantowymi.

Ponadto z zamiłowania, a obecnie również zawodowo, zajmuję się koordynacją pracy wolontariuszy m.in. podczas międzynarodowych imprez masowych oraz standardowych działań instytucji kultury, w której obecnie pracuje.

Angażuje się również w działania społeczne, działając w grupie nieformalnej Landszaft oraz w bytomskim Stowarzyszeniu Manuffaktura. Działania projektowe to moja pasja i uzależnienie. Gdybym miała opowiedzieć w skrócie czym do tej pory się zajmowałam – pewnie zajęłoby to kilka dobrych godzin i nie jestem pewna czy byłabym w stanie wymienić i przypomnieć sobie wszystkie inicjatywy w których uczestniczyłam lub które podejmowałam.

Moją pasją jest kreowanie, inicjowanie i współtworzenie projektów z/ i dla ludzi.

Za realizowane do tej pory projekty artystyczno-społeczne otrzymałam wyróżnienia: za projekt “Fachmani z Bytomia” traktujący o rzemieślnictwie – nagrodę Zamku Cieszyn w konkursie “Śląska Rzecz 2018”, a za projekt edukacyjny “Piątka z przyrody! -piknikowe warsztaty w Bytomiu” nominację Dziennika Zachodniego w plebiscycie Osobowość Roku 2019 w kategorii: Polityka, samorządność i społeczność lokalna.